Friday , 20 April 2018
آخرین اخبار

معرفی کتاب

کارکرد فرم

 این کتاب 502 صفحه ایی حاصل تدریس 2 سال و همچنین مقالات و سمینارهای این معمار ایرانی هست. موضوع کتاب در مورد سازه های کششی، کابلی، غشاها، گنبد ها و …است. فرشید موسوی؛ معمار شناخته شده جهانی در کتاب کارکرد فرم روایتی انتقادی ولی تحسین برانگیز از رابطه متضاد میان کارکرد و فرم را شرح می دهد و نهایتا به ... بیشتر بخوانید »

هنر و معماری در ادیان جهان

 خداحافظ اى نخل ها ،چاه ها دگر نشنويد از على آه ها كه شام على گشته ديگر سحر كه امشب رود نزد پيغمبر “السلام عليك يا أميرالمؤمنين ” عرض سلام خدمت همه ی دوستان. طاعات و عباداتتون قبول… دراین مطلب  قصد معرفی کتابی با عنوان هنر و معماری در ادیان جهان رو داریم, که استاد عسگری عزیز اینبار در امر ترجمه ی آن سهیم ... بیشتر بخوانید »

معماری صدر اسلام در قلمرو ایالت فارس

 سلام. بعد از اندکی تاخیر به معرفی کتابی خواهیم پرداخت که در میان نام نویسندگان آن نامی آشنا رو میبینیم ,استاد عسگری عزیز که  یکی از اساتید خوب و گرانقدر سا بق دانشگاهمون  بودند… با تشکراز آقای سید مهدی هاشمی که زحمت تهیه این مطلب رو کشیدند…   نویسندگان: علی عسگری، عباس صرامی، اردوان بیدگلی ناشر: انتشارات مارلیک زبان كتاب: ... بیشتر بخوانید »

فضاهای شهری در بافت های تاریخی ایران

 نويسنده: حسين سلطان زاده ناشر: دفتر پژوهشهاي فرهنگي زبان كتاب: فارسي تعداد صفحه: 214 انسان ها در دوره های مختلف تاریخی، فضاهای متفاوتی را با توجه به نیاز، شرایط و توانایی هایشان ایجاد می کنند. این فضاها اغلب به انواع متعددی شکل می پذیرند و کارکردهایی گوناگون مانند کارکردهای فراغت، تجاری، ارتباطی و… می یابند. با گذر زمان و تغییرات ... بیشتر بخوانید »

معماری غرب,ریشه ها و مفاهیم

 معماری غرب ,ریشه ها و مفاهیم نویسنده :امیر بانی مسعود ناشر:نشر هنر معماری قرن سال انتشار:1389 تعداد صفحات:416  کتاب معماری غرب; ریشه­ ها و مفاهیم, می‌کوشد تا با شرحی ساده و روان داستان شکل ‌گیری معماری غرب را از عهد باستان تا عصر کنونی با تأکید بر خاستگاه‌ها، اندیشه‌ها، و گرایش‌های گوناگون بازگو نماید. موضوع این کتاب عمدتاً درباره‌ی معماری اروپا است؛ ... بیشتر بخوانید »

نگاهی به معماری ایرانی در گذرگاه تاریخ؛ از آغاز تا دوره قاجار

   تالیف و گردآوری: نسیم عسگری ناشر:انتشارات مارلیک بخشی از مقدمه کتاب: ارائه تصویری کلی از سیر تحول این معماری در طول تاریخ به مدد معرفی دقیق نمونه های مهم و ارزنده، تعیین مشخصات آثار و ابنیه دوره های مختلف، تفاوت ها و تشابه های آثار این دوره ها و تعیین نقاط عطف تاریخ آن، می تواند مسیری جهت شناخت عمیق ... بیشتر بخوانید »

سروده های خـــــاک

       هنگامی که آناهرینگر به من گفت (در معماری خاک) شیرجه بزن، تصور نمی­کردم که غرق خواهم شد! آری، من با تمام وجود شیرجه زدم و تمام زندگی را نیز با خود بردم. عجیب اینکه اینگونه معماری باب زندگی را بر من گشود. این کتاب تلاش برای شکل دادن جزیره ه­ایی است که ساحل نجات من نام دارد. ... بیشتر بخوانید »

کامران دیبا و معماری انسان دوستانه

     جریان معماری که توسط کامران دیبا و هم‌دوره‌ای‌های او به وجود آمد، بسیار سریع رخ داد، آن هم در زمانی که صنعت، فرهنگ، ساختار، معماری و بسیاری عرصه­ های دیگر در کشور رو به شکل گرفتن و متحول شدن بود. مدتی طولانی از آغاز ساخت­ و­سازهای بنیادین شهری و کشوری و تقویت حضور مردم در عرصه­ سیاسی و ... بیشتر بخوانید »

تئوری معماری پست مدرن

 نویسنده:  کیت نزبیت ناشر:  کتابکده کسری سال نشر :  ۱۳۹۲ – فارســی مترجم :  پویان روحی   مجموعه چهار جلدی ” تئوری معماری پست مدرن ” در حقیقت ترجمهای است از کتاب ” تدوین یک دستورکار جدید برای معماری؛ مجموعه ی مقالات تئوری معماری ۱۹۹۵ – ۱۹۶۵ ” نوشته ی کیت نزبیت که ار معتبرترین منابع نظری معماری پست مدرن ... بیشتر بخوانید »

طراحان چگونه می اندیشند

     کتاب طراحان چگونه می اندیشند، ترجمه ای است از چاپ سوم کتاب How Designers Think: The Design Process Demystified که در سال 1997 توسط انتشارات آکسفورد منتشر شده است و تاریخ چاپ اول آن به سال 1980 برمی گردد. برایان لاوسون (Bryan Lawson)، نویسنده کتاب که در دو رشته معماری و روان شناسی به تحصیل و تدریس پرداخته ... بیشتر بخوانید »