Friday , 20 April 2018
آخرین اخبار

تازه ها

باز تعریف میدان در میدان

 باز تعریف میدان در میدان در این مطلب میخواهیم به پروژه ای بپردازیم که در حالی سایر نیاز های پروژه را حل کرده است به فضای جمعی و مرکز اتفاقات شهری پرداخته است و سعی در باز تعریف اینگونه فضاها دارد. پروژه میدان از Foreign Office Architects   درسال 2007 در منطقه عمرانیه در استانبول به بهره برداری رسید.عمرانیه یکی ... بیشتر بخوانید »

تحلیل فضای شهری

 ⦁    مقدمه امروزه زندگی در جهانی چند معنایی مسئله ی جدیدی نیست. بر این اساس انسان ها به فراخور تجربه ها ی فردی خود از محیط پیرامونشان برخورد های متفاوتی در پاسخ به این فضا ها دارند. اما یک سوال به ذهن خطور می کند که آیا رابطه ی معنایی انسان با محیط پیرامونش رابطه ای دو طرفه و سودمند ... بیشتر بخوانید »

تصورات نزدیک تر میشوند

بهرخ خوشنویس

 به گزارش ایسنا پروفسور بهرخ خوشنویس محقق دانشگاه کالیفرنیا موفق به ساخت یک چاپگر برای خانه شده است. این پاچگر قادر به ساخت یک خانه کامل 232 متر مربعی در مدت زمان تنها 24 ساعت میباشد. با استفاده از این فناوری، یک خانه یا مجموعه‌ای از خانه‌ها با طرح‌های مختلف به صورت کاملا خودکار از روی الگوی رایانه‌یی ساخته می‌شوند ... بیشتر بخوانید »

همه چیز درباره بنای تازه کشف شده هخامنشی

 کشفی تازه در حوزه باستان‌شناسی رخ داده‌است. هیات باستان‌شناسی ایران و ایتالیا، بنایی را در نزدیکی تخت‌جمشید یافتند که در آن ردپای معماران و هنرمندان بابلی دیده می‌شود. بر همین اساس است که آن‌ها معتقدند این بنا احتمالا نیایشگاهی از دوره کوروش است. فیلمی که درهمین رابطه آماده شده‌است را ببینید. کشفی تازه در حوزه باستان‌شناسی رخ داده‌است. هیات باستان‌شناسی ... بیشتر بخوانید »

ساخت امن‌ترین خانه با الهام از یک جاندار

 امن‌ترین خانه جهان، منزلی در برکلی کالیفرنیا است که با الهام از حیوان محکمی به نام tardigrade ساخته شده است. به گزاش ایسنا، اشخاص محلی نام این خانه را که در خیابان « ماتیوز 2747» واقع شده، «خانه‌ماهی» گذاشته‌اند زیرا دارای پنجره‌های بیرونی شبیه به چشم و باله‌های جانبی ماهی است. حیوان Tardigrade غیرقابل‌نابودترین موجود زنده جهان لقب گفته، کوچک ... بیشتر بخوانید »