Friday , 20 April 2018
آخرین اخبار

دنیای معماری

باغ ایرانی

 باغ ایرانی باغ ارم شیراز ایرانی ها از گذشته به ساخت باغ و باغچه در حیاط ها و اطراف بنا علاقه ی خاصی داشتند. باغ ایرانی هم مثل اثار هنری ایران در چهارچوب سنت و اصول ظریفی است و در ان هیچ عنصر بیهوده ای وجود ندارد که فقط جنبه ی زیبایی داشته باشند، بلکه به صورتی ست که انچه ... بیشتر بخوانید »

باز تعریف میدان در میدان

 باز تعریف میدان در میدان در این مطلب میخواهیم به پروژه ای بپردازیم که در حالی سایر نیاز های پروژه را حل کرده است به فضای جمعی و مرکز اتفاقات شهری پرداخته است و سعی در باز تعریف اینگونه فضاها دارد. پروژه میدان از Foreign Office Architects   درسال 2007 در منطقه عمرانیه در استانبول به بهره برداری رسید.عمرانیه یکی ... بیشتر بخوانید »

تحلیل فضای شهری

 ⦁    مقدمه امروزه زندگی در جهانی چند معنایی مسئله ی جدیدی نیست. بر این اساس انسان ها به فراخور تجربه ها ی فردی خود از محیط پیرامونشان برخورد های متفاوتی در پاسخ به این فضا ها دارند. اما یک سوال به ذهن خطور می کند که آیا رابطه ی معنایی انسان با محیط پیرامونش رابطه ای دو طرفه و سودمند ... بیشتر بخوانید »

الخاندرو آراوینا برنده ی جایزه ی پریتزکر 2016

 جایزه پریتزکر  ( Pritzker Prize) یکی از پرافتخارترین جوایز معماری است که هر ساله توسط بنیاد Hyatt , برای بزرگداشت به یک معمار زنده داده میشود که آثارش ترکیبی از استعداد, بینش معماری و تعهد است, طوری که خیلی از افراد آنرا جایزه نوبل معماری میدانند! این جایزه بدون توجه به ملیت, نژاد, اعتقادات و ایدئولوژی فرد و تنها بر ... بیشتر بخوانید »

هفت مشخصه ی کلیدی معماری گوتیک

   اساسا معماری گوتیک، قلعه ها، کلیساها، کلیساهای جامع و تقریبا کل اروپا را تغییر داد! این سبک معماری به دلیل مشکلات معماری رایج در دوران وسطی، توسعه یافت. در سال های 1100 و 1200، مهارت های ساختمان سازی به شدت محدود بود. قلعه های سنگی ،سرد و تاریک و خفه بودند. معماری گوتیک تلاش کرد تا تعدادی از این ... بیشتر بخوانید »

معماری ارگانیک

 معماری ارگانیک: بینش معماری ارگانیک ریشه در فلسفه رمانتیک دارد.رمانتیسم یک جنبش فلسفی هنری و ادبی در اواخر قرن ۱۸ و ۱۹ میلادی در شمال غربی اروپا بودکه به سایر نقاط اروپا و آمریکا سرایت کرد. این جنبش واکنشی در مقابل خرد گرایی عقل مدرن بود. رمانتیک ها همانند پیروان تفکر کلاسیک به ذهن انسان اعتقاد داشتند. ولی رمانتیک ها ... بیشتر بخوانید »

معماری پرش کیهانی

 معماری پرش کیهانی نام فارسی کتابی است از چارلز جنکز که در مورد روند های معماری در اواخر قرن بیستم است. بنیان گذار و صاحب سبک در این مقوله فرانک گری است. در معماری پرش کیهانی طرح ها به صورت فانتزی و کژریخت (دفرمه)است. سبک پرش کیهانی سبک جدیدی است که بیش از 12-10 سال سابقه ندارد. همان گونه که ... بیشتر بخوانید »

غرفه ی swarovski در Baselworld 2014

 جایزه ی طراحی نقطه ی قرمز برای بهترین غرفه در BASELWORLD به غرفه ی برندSWAROVSKI تعلق گرفت. SWAROVSKI قبلا هم دو بار برنده ی این جایزه شده بود,یکباردر سال 2009 برای ساعت های زنانه و بار دیگر برای ساعت های کریستالی مردانه در سال 2013.اینبار با طرح غرفه ی Wings of Sparkle (بال های درخشش)یک قدم فراتر نهاد و جایزهی ... بیشتر بخوانید »

پل طبیعت

 پل طبیعت، پلی است سه طبقه در منطقه عباس آباد تهران , که  پارک طالقانی در شرق و آب و آتش در غرب را بهم وصل می کند.کار مطالعاتی جهت احداث آن در سال 1388 شروع شد و در بیستم مهرماه 1393 افتتاح شد .این پل زیر نظر شرکت نوسازی عباس آباد ساخته شد طراحی آن در  قالب یک مسابقه که فراخوانش ... بیشتر بخوانید »

رستوران “بنکیو(BANQ)”

 بانک “سیوینگ پنی” که بنای آن متعلق به 1917 است در قلب تجاری شهر بوستون آمریکا چندین سال بود که متروک شده بود. درسال 2008 رستوران “بنکیو”با همکاری نادر تهرانی و مونیکا پنس , در سالن 450 متر مربعی, در طبقه زیرین این بانک قدیمی طراحی شده است. در سقف این سالن تاسیسات مکانیکی و سیستم های سازه ای وجود داشت ... بیشتر بخوانید »