Friday , 20 April 2018
آخرین اخبار

همایش ها

نشست “شهر دوستدار کودک”

 انجمن معماران پایدار برگزار میکند: سلسله نشست های هنر و زیبایی شناسی شهری موضوع شهریور: شهر دوستدار کودک – ارتباط زیباسازی و کودک – اوقات فراغت و کارآفرینی پس از مدرسه – امکانات کودک در سطح شهر – بررسی کارهای انجام شده – وضعیت آینده و راهکارهای اجرایی و امکانات شهری برای کودکان (پارک و زمین بازی، مبلمان شهری و ... بیشتر بخوانید »

نمایشگاه معماران و معماری از یاد رفته

 نمایشگاه معماران و معماری از یاد رفته به روایت تکنیک های طراحی با دست آزاد  به نقل از مهندس مهدی دریانی: نزدیک یک دهه است که تغییرات سیاسی، تأثیر خود را بر معماری این مرز و بوم گذاشته است: معماری از یاد رفته! از زمانی که پروژه های EPC از طرف کارگزار بعنوان شیوه ی متداول واگذاری پروژه های ساختمانی ... بیشتر بخوانید »

هـمایـش عـلـمـی روز مـعـمـار

 در  دانشگاه تربیت مدرس به مناسبت گرامیداشت روز معمار  همایشی  با حضور مهندس فرهاد احمدی، دکتر حیدرجهانبخش و مهندس لیلا عراقیان برگزار میگردد. این نشست روز شنبه مورخه ۴ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۴ ، ساعت ده صبح در سالن همایش های شهید مطهری دانشگاه تربیت مدرس ، واقع در تهران ، بزرگراه جلال احمد ، پل نصر برگزار می‌شود و ... بیشتر بخوانید »

معرفی آسبادهای نشتیفان به مناسبت روز ملی معمار

   معرفی آسبادهای نشتیفان به مناسبت روز ملی معمار کانون مهندسان معمار دانشگاه تهران به مناسبت “روز ملی معمار” برگزار می کند:  موضوع: معرفی آسبادهای نشتیفان با سخنرانی: علی بهادری, بیتا قهرمانی ,احمد عطوفتی به همراه : – نمایش فیلم – اجرای موسیقی زنده محلی (گروه موسیقی شمس خواف) زمان: دوشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۴، ساعت ۱۷:۳۰ الی ۱۹:۳۰ مکان: باغ ... بیشتر بخوانید »

دهمین کنفرانس بین المللی اصول و شیوه های طراحی

     دهمین کنفرانس بین المللی اصول و شیوه های طراحی در شهر ریو دو ژانیرو، برزیل از ۲۵ تا ۲۷ فوریه ۲۰۱۶ در دانشگاه پانتیفیکال برگزار می شود. دبیرخانه کنفرانس در فراخوان این کنفرانس اعلام کرد که علاقه مندان می توانند برای ارائه مقاله، کارگاه های آموزشی، پوستر و یا همکاری های دیگر با دهمین کنفرانس بین امللی اصول ... بیشتر بخوانید »

کارگاه آشنایی با معماری قلعه روستاها و همکاری در مرمت روستا

     سلسله سفر های تخصصی معماری “کانون معماران معاصر” برگزار می کند: تور ۴ روزه شناخت و همکاری در مرمت روستای تاریخی عشین هدف از برگزاری این کارگاه تخصصی، آموزش کارگاهی فعالیت های مرمتی، آموزش رلوه و برداشت از بناهای تاریخی و شرکت حاضران در کارگروه های تیمی به منظور انجام پروژه های طراحی مرمت خانه های روستا، قلعه ... بیشتر بخوانید »

اولین کنفرانس ملی مدیریت شهری ایران

   اولین کنفرانس ملی مدیریت شهری ایران که در تاریخ ۲۶و ۲۷ آبان ۱۳۹۴ و با حضور بیش از ۶۰۰ نفر از مدیران ارشد شهرها، صاحبنظران، اساتید و پژوهشگران این عرصه در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد، فرصتی مغتنم برای حضور مدیران شهری و استفاده آنان از سخنرانی‌های راهبردی و کارگاه‌های آموزشی-کاربردی کنفرانس و ارائه دستاوردهای آن شهرداری در نمایشگاه ... بیشتر بخوانید »

سمینار یکروزه علمی- تخصصی مرمت و احیاء بناها و بافت های تاریخی

 نخستین سمینار علمی-تخصصی دستاوردهای نوین در مطالعه، حفاظت و مرمت بناها و بافت های تاریخی در روز یکشنبه ۲۳ فروردین ماه ۱۳۹۴ در پردیس باغ ملی دانشگاه هنر برگزار می شود. مباحث علمی مطرح در این سمینار حاصل بررسی مقالات علمی معتبر دنیا در سالهای ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۴ و دستاوردهای تخصصی در خصوص مطالعه، حفاظت و مرمت بناها و بافت های ... بیشتر بخوانید »