Friday , 20 April 2018
آخرین اخبار

خواندنیها

مقایسه دو سبک معماری مدرن و پست مدرن

 مقایسه دو سبک معماری مدرن و پست مدرن این دو سبک از معماری به دلیل داشتن زیرشاخه های فراوان به راحتی قابل توصیف نیستند. اما در این تحقیق سعی بر آن است که بارزترین و مهم ترین شباهت ها و تفاوت های این دو سبک را با بیانی ساده تشریح کنیم.   تاریخچه معماری مدرن: این سبک از معماری پس ... بیشتر بخوانید »

سوال بزرگ من

 … آفتاب تیغ طلوع صبحگاهی که در آکس جاده خودنمایی می کرد همراه با سنگینی ناشی از املت گوجه فرنگی پیرمرد ایوان کی ای … ناگهان دوست عزیزم رسول (حسینی) مرا از خواب بیدار کرد و با لحنی ملتمسانه خواست تا ضمن باز کردن چشمانم از جوانمرگ شدنش در کوه های سردره جلوگیری کنم . بی خوابی شب قبل و ... بیشتر بخوانید »

تراریوم

  تراریوم ها باغ های شیشه ای دربسته ای هستند که در نگاه اول شبیه به آکواریوم به نظر می رسند اما عناصر تشکیل دهنده و اصلی آن ها را گل ها و گیاهان و تزءینات طبیعی از قبیل سنگ وچوب و صدف تشکیل می دهند. این گلخانه های کوچک به شما این اجازه را می دهند تابخشی ازطبیعت بکرو وحشی ... بیشتر بخوانید »

بناهای بی جاذبه

 سانتا ویدال، نقاش و تصویرساز اهل بارسلونا اسپانیا، جاذبه را از نو تعریف کرده و ساختمان ها را در هر جهتی که دوست دارد بنا می کند. نتیجه، آفریده شدن تصویرسازی هایی است با پرسپکتیو های عجیب و جالب. این آثار با اکریلیک و بر روی پنل های چوبی کشیده شده اند. ویدال آثارش را ” بناهای بی جاذبه ” ... بیشتر بخوانید »

نقاشی در مرز خیال و واقعیت

 راب گونسالوز، نقاش ۵۶ ساله کانادایی، سالهای زیادی از عمرش را صرف کشیدن نقاشی هایی کرد که با ذهن بازی می‌کنند. سبک کار این نقاش رئالیسم جادویی است، همان سبکی که گابریل گارسیا مارکز با استفاده از آن داستان می‌نوشت. با نگاه کردن به نقاشی‌ های اعجاب انگیز راب، ذهن‌تان مردد می‌ماند که دقیقاً چه برداشتی از این تصاویر زیبا ... بیشتر بخوانید »

نوروز 1394 مبارک

   برخیز که می‌رود زمستان بگشای در سرای بستان نارنج و بنفشه بر طبق نه منقل بگذار در شبستان وین پرده بگوی تا به یک بار زحمت ببرد ز پیش ایوان برخیز که باد صبح نوروز در باغچه می‌کند گل افشان خاموشی بلبلان مشتاق در موسم گل ندارد امکان آواز دهل نهان نماند در زیر گلیم عشق پنهان بوی گل ... بیشتر بخوانید »

یک خود زنی تمام عیار

 یک خود زنی تمام عیار یاد اون روز بخیر تازه ترم دومم تموم شده بود و می خواستم به آرزوی دوران دبیرستانم که یه فعالیت ژورنالیستی بود برسم به امیر و علی خدا وحمید و mpz پیشنهادشو دادم و با کلی امید وآرزو شروع  کردیم اون روزا بیشتر نگاهم به مدرسه های معماری خوب دنیا بود که اولین ورودی های ... بیشتر بخوانید »

کسب عنوان قهرمانی توسط “خانم الهوئی”، دانشجوی معماری

 به نام خدا کسب عنوان قهرمانی “خانم الهوئی“، دانشجوی ترم دوم رشته معماری،  در رشته بدمینتون در دومین دوره مسابقات ورزشی دانشجویان دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی شهرستان گرمسار، را از طرف همه دانشجویان رشته معماری، به ایشان تبریک گفته و پیشرفت و موفقیت روزافزون را برایشان آرزومندیم. بیشتر بخوانید »

عکس های سلفی مجسمه‌ها

   سلفی ها یا خودگرفته ها (بخوانید خودبینی) یکی از مریضی های مهم عصر ما یا به عبارتی دقیق تر تجلی یکی از بزرگ ترین مریضی های نفسانی عصر ما هستند. شاید هم اصلا بگوییم سلفی ها عصاره عصر ما هستند. میل دیده شدن از منظری که ما خودمان می خواهیم و اصلا آن را طراحی می کنیم …. گاهی ... بیشتر بخوانید »